česky   |   english
logo

Úvod
Nabídka
Investice
Prodej
Pronájem
Informace a kontakty
Jak nakupovat
vyhledávání v nabídce
lokalita
cena od    do
druh nemovitosti
počet ložnic do
počet lůžek do
počet koupelen do
plocha - čtvereční metry
od    do
vzdálenost od moře do
m

Jak nakupovat

Spolu s myšlenkou koupě nemovitosti v Chorvatsku zcela logicky přichází také spoustu otázek, se kterými se naši klienti mohou během zájmu o nemovitost setkat. Proto zde pro Vás přinášíme souhrn informací, které by mohly mnoho objasnit a zjednodušit tak představu, jak taková koupě nemovitosti v Chorvatsku probíhá.

Již od roku 2009 se nemusí občané EU zaobírat otázkou, zda je možné nemovitost v Chorvatsku vlastnit. To je v současné době dle aktuální legislativy možné jak na právnickou, tak na fyzickou osobu. Vše se řídí místními zákony a daňovým systémem v Chorvatsku. Pro jakýkoliv právní úkon, jako je například koupě nemovitosti, musí mít subjekt přidělen osobní identifikační číslo tzv. OIB. Vyřízení tohoto identifikačního čísla zajistíme ve spolupráci s naší spolupracující realitní agenturou.
Dále velmi často kladenou otázkou ze strany našich klientů jsou příslušné sazby daně a další nutné poplatky.
Pokud se klient rozhodne pro svého chorvatského právního zástupce, vychází po té cena za tuto službu cca 1% + DPH z ceny nemovitosti. V přibližně stejné výši se pohybují poplatky za notářské služby, které jsou neodmyslitelnou součástí celého obchodu.

Stejně neodmyslitelnou součástí je daň z převodu nemovitosti, kterou v tomto případě platí kupující a to ve výši 5% z kupní ceny. V Chorvatsku se dále již neplatí každoroční daň z nemovitosti.
Provize za zprostředkování se standardně pohybuje u většiny nemovitostí ve výši 3% + DPH. U nových investičních projektů se výše provize realitní kanceláře pohybuje kolem 1,5-3% z ceny nemovitosti +DPH.

Naše společnost Vám dopředu připraví a domluví jednotlivé prohlídky nemovitostí a prověříme za Vás, zda je veškerá dokumentace vztahující se k vlastnictví a stavu nemovitosti v pořádku.

Pokud se Vám některá z vybraných nemovitostí zalíbí a budete souhlasit s kupními podmínkami, je zde okamžik, kdy dojde k podpisu takzvané předkupní smlouvy. Při podpisu této smlouvy, která je již platným právním dokumentem, zaplatí kupující zálohu 10% z ceny nemovitosti. V případě, že kupující odstoupí od koupě nemovitosti po podpisu předkupní smlouvy, tato záloha propadá. Naopak pokud by od prodeje odstoupil prodávající, je povinen zaplatit kupujícímu dvounásobek této zálohy. Následně dle domluvy smluvních stran je podepsána finální smlouva a přechází k převodu nemovitosti zápisem v katastru nemovitostí. Veškeré všechny dokumenty máme k dispozici a připravíme pro Vás vše ve spolupráci s našimi místními partnery.

V případě jakýchkoliv dalších dotazů nás prosím neváhejte kontaktovat. Jsme zde pro Vás a pomůžeme Vám při všech krocích, které Vás povedou k tomu, že se stanete majiteli jedné z unikátních nádherných nemovitostí v Chorvatsku.

Naše lokality

Země
Chorvatsko
Kraje
Istrie
K O N T A K T Y   N A   N Á S
Anbareture s.r.o.
Výstavní 1928/9
Ostrava - Moravská Ostrava
702 00
Kancelář:
Místecká 329/258
720 00 Ostrava - Hrabová
Telefon:    +420 732 430 346
e-mail: info@anbareal.cz
logo
© ANBA REAL realitní služby společnosti ANBARETURE
VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA
logo max portman
NA VŠECHNA OBRAZOVÁ DATA A TAKÉ NA TEXTY SE VZTAHUJÍ AUTORSKÁ PRÁVA